Region Dachstein West

Region Dachstein West, rozkládající se směrem na severozápad od vrcholu Dachstein, se řadí mezi největší lyžařské oblasti spolkové země Horní Rakousko. Díky své poloze poblíž ledovce Dachstein má hodně dobré a především stálé sněhové podmínky. Lyžaři si tu tak dopřávají zdejších svahů od prosince až do jara.

Celý region se skládá z dohromady 7 obcí, mezi ty hlavní náleží Gosau, Russbach a Annaberg. Tato tři střediska jsou také mezi sebou propojena lyžařskou houpačkou a a dohromady mohou zájemcům o lyžování poskytnout na 120 km kvalitně upravených a zasněžovaných sjezdovek.

Díky poměrně nenáročným sjezdovkám je Dachstein West jako stvořený hlavně pro středně a méně zkušené sjezdaře, pohodové lyžování a rodiny s dětmi. Právě pro děti jsou zde připraveny dětské školičky s profesionálními instruktory. Dachstein West však skýtá skvělé podmínky i pro zkušenější jezdce, jako jsou strmé a těžké sjezdové tratě či terény pro carving.

Městečko Gosau je propojené s horami Hornspitz a Zwieselalm. Téměř ideální sněhové podmínky panují, díky orientaci na severozápad, na Russbachu. Zde se též nalézá velký funpark pro vyznavače snowboardingu a agresivní jezdce. Okolí Krippensteinu je zase mezi sjezdaři populární coby dokonalé freeridové místo na území Rakouska.

Lyžování je samozřejmě možné v celém skiareálu na jednotný pas. Typickým znakem Dachsteinu – West jsou velmi prostorné, červeně značené tratě. Ty vedou ve většině případů hustými lesy. Ve vyšších polohách jsou otevřené stráně, nabízející krásný výhled na okolní hory a krajinu.

Vedle jízdy na lyžích a dalších zimních sportů nabízí oblast i kulturní vyžití. Velmi často je v tomto rakouském regionu navštěvováno starobylé městečko Hallstatt. V něm se nachází též stejnojmenné jezero. Oblibě se těší i císařské lázně Bad Ischl.

Lammertalské údolí, s délkou bezmála 45 kilometrů, se nachází na opačné straně oblasti Dachstein West. Do Lammertalu patří mimo jiné obce Annaberg, Abtenau a St. Martin.