Arlberg

Lyžařské středisko Arlberg v nejzápadnější rakouské spolkové zemi Vorarlbersko se řadí k jedné z celé řady zimních rekreačních oblastí, ve kterých mají příznivci bílého sportu zaručen dostatek sněhu během celé zimy.

Část na jižním okraji regionu Arlberg je soustředěn v blízkosti vesničky S. Anton am Arlberg. Dále k ní patří obce St. Jakob a St. Christoph. Do části na severozápadě, která bývá v některých případech pojmenovávána jako Vorlarlberger, patří obce Lech a Zürs. V obou oblastech platí jednotný skipas. Při jeho zakoupení mají příznivci bílého sportu k dispozici téměř 300 km sjezdovek všech možných obtížností.

Zajímavostí obce Zürs je zdejší vlek, který tady byl vybudován již těsně před 2. světovou válkou. Ten si drží prvenství coby první vlek v Rakousku, který byl na jeho území vybudován. V nedalekém St. Antonu pak lze nalézt vůbec první lanovku, určenou pro sjezdaře.

Vyhlášenou atrakcí je určitě zdejší park pro snowboarding. V něm mohou boardeři vyzkoušet těžko uvěřitelných 85 různých atrakcích. Jak už bývá v Rakousku zvykem, ani v Arlbergu nezapomínají na běžkaře. Pro ty jsou zde denně udržovány tratě a stopy jak pro bruslařský styl, tak pro klasický běžecký styl.

V zimní sezóně 2001 se v St. Antonu konal závody Světového poháru. V současnosti lze konstatovat, že od té doby obec jen kvete. Byl zde vybudován úplně nový krytý plavecký bazén, areál s wellness službami nebo víceúčelové sportovní zařízení.

Návštěvníci mohou k ubytování vybírat dle svých představ buď mezi levnějšími penziony, luxusními hotely nebo skromným ubytováním v soukromí. Pokud se někomu nechce každý den dojíždět ke svahům vlastním vozem, prakticky ze všech míst, kde se hotely a penziony nalézají, je dobré spojení skibusy.

Vedle samotného lyžování lze v Arlbergu provozovat i množství dalších zimních činností. Jde například o zimní turistiku, jízdu na saních nebo jízdu na bobové dráze. Po celou zimu je navíc pro návštěvníky otevřeno kluziště.