Katschberg

Vydat se na lyžování do lyžařské oblasti Katschberg zahrnuje lyžování na svazích v nadmořských výškách 1.600 – 2.200 metrů. Skiareál Katschberg leží na hranicích Korutan a Salcburska. Vesnice Katschberghöhe je ideálním místem jak pro nadšené lyžaře, tak obdivovatele okolní přírody. Stejně tak si zde přijdou na své všichni turisté, toužící po odpočinku a relaxaci.

Do rekreační oblasti Katschberg se lyžaři v průběhu svého volného času v Rakousku obvykle rádi vracejí. Nekonečný seznam možností vyžití, které areál Aineck / Tschaneck poskytuje, jen dokládá univerzalitu a různorodost střediska. Snowboarding, alpské lyžování, běh na lyžích, lyžování za umělého osvětlení, jízda na saních, snowtubing, jízda na saních tažených koňmi, bruslení, túry na sněžnicích. To vše jsou činnosti, které mohou návštěvníci Katschbergu vyzkoušet a výčet jimi v žádném případě nekončí.

Dopravu lyžařů na svahy zajišťuje 16 moderních lyžařských vleků. Ty zajišťují bezproblémovou přepravu osob. Zdejší lyžařskou houpačkou propojené hory Aineck a Tschaneck, spolu s dalšími vrcholy Fanningberg a Grosseck – Speiereck, tvoří rozlehlý skiareál Oberlungau, kde platí jeden společný skipas.

Samotný areál Katschberg lyžařům nabízí celkem 70 kilometrů jak jednoduchých modrých tratí, tak obtížných svahů, situovaných vysoko na hřebenech hor. Denně zde povrch sjezdovek stahují 2 desítky moderních sněžných roleb. Zdejší nabídka lyžařských terénů láká především rodiny s malými dětmi.

Středisko může dále nabídnout 30 kilometrů značených zimních turistických tras. Při jejichž využití k procházkám či tůrám si lze 100%-ně dopřát zdejší působivou krajinu. Do náročnějšího terénu s hlubokým sněhem jsou organizovány túry na sněžnicích s průvodcem.

Běžkaři zase ocení 40 kilometrů dobře udržovaných stop pro běžecké lyžování. Ve výšce okolo 1.700 metrů se dokonce nachází 16 kilometrová běžecká trasa pro ty zdatnější.

Pro ty nejmenší je v Katschbergu přichystána sáňkařská dráha Gamskogelhütte – Katschberg s délkou 1,5 kilometru. A dospělí jim nemusejí závidět, neboť vždy v úterý a v sobotu je možné vyzkoušet si sáňkování za umělého osvětlení, při kterém si i dospělí mohou užít hromadu zábavy. Sáně je pochopitelně možné vypůjčit přímo u dráhy.

Dospělé určitě mile překvapí dětský svět “Katschi´s Kinderwelt”, kde je v provozu vlek pro ty nejmenší. Kdo chce po namáhavém dni zrelaxovat, může navštívit veřejný krytý bazén v blízké oblasti Lungau či využít wellness centrum v Mariapfarru.