Lyžařská oblast Bad Kleinkirchheim

Lázeňské město Bad Kleinkirchheim ve spolkové zemi Korutany nabízí nejen dostatek sněhu, ale hlavně dobře fungující zázemí pro alpské lyžování.

V regionu Bad Kleinkirchheim uvítá návštěvníky historicky nejstarší pohoří Evropy. To zde tvoří okouzlující scenerie, skýtající domov pestré fauně. Dostatek sněhu, spousta slunečního svitu, sjezdovky všech druhů obtížnosti a hlavně termální bazény jsou hlavním rysem tohoto regionu. Na návštěvníky dále čekají rozmanité možnosti noclehu, tratě pro běžce na lyžích, značené trasy pro pěší turistiku a dráhy pro jízdu na sáňkách.

Pro klienty, co si potrpí na luxus, zde byl vybudován wellnesskomplex Römerbad (Římské lázně). Toto zařízení se řadí k tomu nejlepšímu, co jsou schopny místní wellness zařízení poskytnout. K dalším hojně navštěvovaným lázním náleží i lázně svaté Kateřiny.

Okolí Bad Kleinkirchheimu poskytuje turistům vedle wellness a lázní i stovky kilometrů sjezdových tratí od začátečnických až po ty pro zdatné lyžaře. Celý areál je sice koncipován v poklidném duchu, jak již bývá v lázních zvykem. Ale i tak se zde najdou i 2 sjezdovky Světového poháru. Jedna z nich je pojmenována po rakouské sjezdařské legendě Franzu Klammerovi. Kromě vleků a tratí pro běh na lyžích tu na rekreanty čeká i pestré Aprés Ski.

Na snowboardery v okolí Bad Kleinkirchheimu též nezapomínají. Je tu pro ně postaven funpark a halfpipe, boardercrossovou dráhou a další počiny. Pro ty nejmenší tu byl postaven dětský lyžařský svět.

Své si v lázeňském okolí najdou i běžkaři. Ti tady mohou křižovat krajinu po velkém množství tratí s působivým výhledem na okolní vrcholky hor.

Region v okolí Bad Kleinkirchheim je správnou volbou i pro gurmány. Dokonce i v tomto směru je lázeňské městečko vyhlášené. Za návštěvu určitě stojí některý z místních hostinců, kde mají hosté možnost ochutnat regionální speciality.