Údolí Alpbachu

V lyžařské oblasti Alpbachtal čeká na její návštěvníky pestrá směsice různorodých lyžařských terénů. Pro milovníky freeridingu jsou zde nejen tři perfektní svahy, ale též řada příležitostí na svazích směrem na Inneralpbach.

Z nejvyššího vrcholu skiareálu Alpbachtal, vrcholové stanice lanovky Hornlift 2.000, se před návštěvníky otevírá fascinující pohled na nedaleké vrcholky údolí Alpbachu, Zilleru a Rofanu. Od zimy 2012/2013 je areál propojen kabinovou lanovkou s údolím Wildschönau, čímž vznikl velký skiareál s názvem Ski Juwel. Celková délka sjezdovek v oblasti se blíží 150 kilometrům a k přepravě lyžařů vzhůru na svahy tu funguje téměř 50 lanovek.

V rakouském Alpbachtalu je pochopitelně myšleno i na malé začínající lyžaře. Na Hornbodenu, v Reith im Alpbachtal a v Inneralpbachu jsou mírné výukové svahy, speciálně připravené pro ty nejmenší. Jsou zde pohyblivé koberce a speciální vleky pro děti. Ty dětem usnadní jejich první sjezdařské obloučky. To je důvod, proč je tato oblast často vyhledávaná rodinami s malými dětmi.

Dobře připravené tratě tu najdou i běžci na lyžích. K dispozici je tu pro ně skoro 30 km udržovaných stop jak pro klasický styl, tak pro bruslení. Trasy vedou jak podél údolí, tak i přes hřebeny. Záleží jen na každém, jakou trasu si vybere a na kolik si troufá.

Stejně dobré jsou zde podmínky i pro pěší turistiku. Malebné okolí i horské vrcholky doslova okouzlí. Velmi oblíbené jsou zdejší výšlapy na sněžnicích. Díky nim je možné se přes zasněžená prostranství dostat k dobře ukrytým vyhlídkám, odkud je úžasný výhled na hory a okolní krajinu. Velmi populární jsou též večerní procházky s pochodněmi.

Do nedaleké oblasti Wildschönau patří obce Niederau, Oberau, Auffach a Thierbach. Díky své nadmořské výšce zaručují dobré sněhové podmínky po celou zimu, od poloviny měsíce prosince až do dubna. K ubytování v Rakousku mohou lyžaři využít jak apartmány bez stravy, tak i velmi luxusní hotely se 4 a více hvězdičkami kvality se stravou. Velmi pohostinní ubytovatelé bývají častým důvodem, proč se do Alpbachtalu turisté často vrací každý rok.