Lyžování v okolí Brandu

Lyžařská oblast v Brandnertalu se řadí spíše mezi menší či středně rozsáhlé rakouské lyžařské oblasti. Leží na hranici mezi Rakouskem, Švýcarskem a Lichtenštejnskem a tvoří je 2 menší střediska Bürserberg a Brand.

Alpského lyžování si v Brandnertalu mohou lyžaři užívat na na více než 50 km sjezdových tratí. Technicky nenáročných tratí je jen asi 20 kilometrů. Délku necelých 30 kilometrů zabírají sjezdovky značené v lyžařských mapách červenou barvou a jen 3 kilometry se řadí mezi nejtěžší, černě značené sjezdovky.

O bezproblémovou dopravu lyžařů vzhůru na svahy se stará 14 vesměs nově vybudovaných lanovek a vleků. Obě obce, Bürserberg i Brand, se nacházejí něco přes 1.5 kilometru vysoko nad mořskou hladinou a mezi sebou je propojuje lyžařská houpačka. Vzhledem k nadmořské výšce 1.050 až 2.000 metrů, ve které se místní sjezdovky nalézají, mají sjezdaři téměř 100% záruku skvělé sněhové pokrývky v průběhu celé zimy. Ta v oblasti Brndnertal trvá od prosince do konce dubna.

Zdejší zastoupení lyžařských terénů dle obtížnosti bude lidově řečeno sedět hlavně lyžařským začátečníkům, rodinám s dětmi a mírně pokročilým sjezdařům. Ani příznivci snowboardingu ale nebudou v Brandnertalu o nic ochuzeni. Během poslední doby zde byl vybudován nový snowpark, kde si mohou vyzkoušet řadu překážek a atrakcí.

Ani milovníci běžeckého lyžování nepřijdou v Brandnertalu zkrátka. Je tu pro ně totiž připraveno téměř 35 kilometrů tratí pro běh na lyžích. Pro příznivce turistiky je v blízkosti obce připraveno téměř 50 kilometrů značených turistických cest.

V okolí obce Brand dbají místní více na kvalitu než na kvantitu. Z toho důvodu sem často míří turisté hledající klid a odpočinek. U lanovek se nikdy netvoří dlouhé fronty. Návštěvníci Brandnertalu si tak mohou vychutnávat působivý pohled na panoramatickou krajinu bez zdlouhavého čekání.

V Brandnertalu je turistům k dispozici několik osvědčených lyžařských škol. Ty se zaměřují na děti již od 4 let věku. Ani o zábavu mimo sjezdovky tu není nouze a na turisty zde čeká pětikilometrová sáňkařská dráha, pravidelné noční lyžování, bruslení, curling nebo vyjížďky na saních.

Po celém dni na sjezdovkách návštěvníci jistě ocení místní četné horské restaurace, wellness zařízení a pro teenagery tu funguje i diskotéka.