Lyžování v Zillertalu

Lyžařské terény podél údolí Zillertal se nachází necelých 600 kilometrů od Prahy. Údolí Zillertal je z České republiky velmi dobře dostupné po dálnici přes Mnichov na jih k Innsbrucku.

Okolí Zillertalu je největší skiareál na východ od Innsbrucku. Pořádně si užít lyžování je možné ve 3 areálech, které spolu prakticky sousedí. Dobře si zalyžovat lze buď v oblasti ledovce Hintertux na konci Zillertalského údolí, v Zillertal Areně či v areálu Hochzillertal / Hochfügen.

Do areálu Zillertal Arena patří 4 oblasti, navzájem propojené lyžařskými vleky. Jedná se o střediska Zell am Ziller, Gerlos, Krimml a Hippach. Ve všech je platný společný lyžařský pas a návštěvníci tak mají možnost si zasportovat na celkem 169 kilometrech sjezdovek. Pro náruživé a aktivní jezdce je v nabídce Zillertaler Super Skipass, do nějž patří kromě Areny ještě ledovcový areál Tux a skiareál Wildkogel.

Oblast Zillertal je moderní a mezi lyžaři jde o velmi oblíbené středisko. O dopravu na svahy se starají vesměs nově vybudované lanovky a zdejší tratě jsou upravené a přehledné. K přenocování slouží dostatek hotelů, penzionů a apartmánů, z nich je většina cenově příznivých.

Větší část sjezdovek byla vybudována na severní straně údolí. Na lyžaře zde čekají především středně náročné a technicky obtížné černé sjezdovky. Mezi ty nejvyhledávanější patří kupříkladu sjezdovka nad Gerlosem na severní straně Isskogelu a Konigleitenspitze, popřípadě svahy na severu Kreuzjochu nad obcí Zell am Ziller.

Pro snowboardery jsou v Zillertalu připraveny dvě halfpipes. Jedna v Gerlosu a druhá v Krimmlu, obě navíc doplněné o funpark a atrakce. Boarderpark v Gerlosu byl odměněn Tyrolskou pečetí kvality a je jeden ze tří nejlepších na území Rakouska.

Pro vyznavače běžeckého lyžování je v údolí každý den udržováno více než 120 běžeckých stop. Ve středisku Krimml mohou návštěvníci kromě lyžování obdivovat i slavné Krimmelské vodopády, které jsou díky výšce 380 metrů nejvyšší v Evropě. Oblíbeným cílem je též osvětlená přírodní sáňkařská dráha.