Lyžování v Semmeringu

Okolí obce Semmering dostalo název “kolébka zimních sportů” zcela poprávu. Místní dominanta jménem Stuhleck s výškou 1.782 metrů se údajně stala prvním vrcholem, který byl už v roce 1891 sjet na prvních lyžích.

Značným plusem rakouské oblasti kolem Semmeringu je jednoduchá dostupnost z České Republiky. Už po několika hodinách strávených v autě se dá objevit v kouzelné zimní krajině. V této oblasti se dá strávit pohodová zimní dovolená a pořádají se tady dokonce závody v rámci poháru na FIS sjezdovkách. Početná moderní sněhová děla přispívají ke stoprocentní kvalitě sněhu a jsou zárukou dlouhé lyžařské sezóny.

Své dovednosti si v Semmeringu mohou lyžaři pilovat na středně těžkých, modrých a technicky obtížných sjezdovkách. A dokonce i carvingoví nadšenci a snowboardeři si zde přijdou na své.

Na zdejší vrcholy dovezou příznivce bílého sportu komfortní 4 až 6-ti sedačkové lanovky. Ty mají i průhledný kryt pro případ špatného počasí. Po cestě vzhůru si mohou lyžaři zařádit na téměř 25 tisících metrech dlouhých, výborně připravených tratí. Nechybí tu ani půjčovny lyží a lyžařské školy.

Vzhledem k značnému množství lehce zvládnutelných sjezdů si okolí Semmeringu často pro svou zimní dovolenou volí rodiny s malými začínajícími lyžaři. Ty se nemusí obávat, že by se v této oblasti jejich děti měly nudit.

V obci Spital am Semmering je k zábavě připraveno kluziště, curlingové dráhy, tenisová hala a dva zastřešené bazény. K všeobecné pohodě malých návštěvníků přispívá i velká sáňkařská dráha. Populární je i dráha na snowtubing, se kterou si lze prodloužit den plný legrace a zábavy. Je totiž plná tunelů a efektů se světlem. V noci je osvětlená a překvapí skutečně nevšedním zážitkem nejen děti, ale i jejich dospělý doprovod.

Rodiče bezesporu uvítají, že jejich děti mohou používat i kobercový vlek pro děti zdarma. Délka pohyblivého koberce je celých 54 metrů.

Jako většina lyžařských středisek, i Semmering vábí lyžaře po těžkém dni na sjezdovkách k odpočinku v některé z místních horských chat. Návštěvníci Semmeringu též rádi navštěvují 30 metrovou vyhlídku Hirschenkogel. Z ní je možné se za dobré viditelnosti kochat úžasným pohledem na okolní alpské vrcholky.

Za návštěvu však stojí Semmering i v létě.