Mölltal

Ledovec Mölltal je, včetně skiareálu na hoře Ankogel, nejvyšší místo ve spolkové zemi Korutany. Tudíž je zřejmé, že oba skiareály se téměř po celý rok pyšní skvělými sněhovými podmínkami pro jízdu na lyžích nebo snowboardu.

Při hezkém počasí se z vrcholků oblasti Mölltal nabízí úchvatný pohled na panorama rakouských Vysokých Taur, Dolomit v Itálii a dokonce i Alp v poměrně vzdáleném Tyrolsku.

Mölltalský ledovec dosud není mezi českými lyžaři příliš známý. Znalci jej ale rádi navštěvují především pro možnost lyžovat i během jara. Každý si tu může dokonale užít i skvělé tratě pro carvingové lyžování. Lyžařská sezóna trvá na Mölltalu od října až do pozdního jara.

Vzhůru k ledovci Mölltal, do výšky více než 3.100 metrů, doveze lyžaře nejdelší podzemní lanovka na světě. Její jméno je Gletscher Express (tedy Ledovcový expres) a za pouhých 8 minut přepraví zájemce o ledovcové lyžování na mezistanici do výšky 2.200 m.n.m..

Lyžaři tu mohou využívat více než 70 kilometrech prostorných a upravovaných sjezdovek. K dispozici je zóna pro jízdu jízdu ve volném terénu (freeride) a dokonce mohou absolvovat unikátní, 7 kilometrů dlouhý, sjezd s celkovým převýšením více než 1.000 metrů. Ke zdejšímu komfortu přispívá svým dílem i sedm moderních vleků a lanovek.

Lyžařský pas, který platí na ledovci v Mölltalu, lze použít i na sousedním Ankogelu. Do skiareálu Ankogel míří především vyznavači středně obtížných sjezdovek. Na ledovci je totiž většina sjezdovek širokých, technicky jednoduchých a vhodných k carvingovému stylu lyžování.

Ideální sjezdovku si na ledovci najde kdokoliv. Na vyznavače alpského lyžařského stylu zde čeká téměř 25 kilometrů lehčích modrých tratí, 30 km středně těžkých a 16 km černých. Boardeři mohou testovat své umění ve zdejším fun parku s U rampou dlouhou 80 metrů nebo tratí na boardercross.

Rodiče jistě přivítají skutečnost, že dětem do 6 let není třeba kupovat skipas. Navíc mohou své ratolesti přihlásit do místních lyžařských škol a školek.

V průběhu náročného dne na svazích přijde k chuti oddech v panoramatické restauraci. Ta byla vybudována ve výšce 2.800 metrů nad mořem.