Světoznámý Kitzbühel

Centrum lyžování se světovým věhlasem, středisko Kitzbühel, se nachází v Tyrolsku. Kitzbühel leží cca. 20 kilometrů vzdálen od sjezdu z Inntalské dálnice. Slavná obec je doslova vklíněna mezi nedalekými vrcholy Hahnenkamm (1.712 m) a Kitzbüheler Horn (1.996 m).

Lyžařský areál v okolí Kitzbühelu se určitě nedá zařadit k největším rakouským skiareálům. Dokonce co do počtu a délky sjezdových tratí v jeho okolí se nevejde ani mezi prvních 10 lyžařských středisek v Rakousku. Čím to tedy je, že nijak obrovské středisko se navždy zapsalo do povědomí lyžařů a fanoušků alpského lyžování?

V bezprostředním okolí obce Kitzbühel, kam bývají zahrnovány i přilehlé obce Kirchberg a Zweitausender, je příznivcům lyžování k dispozici kolem 60 lyžařských tratí. Ty jsou vedeny ve výškách od 800 do 2.000 metrů nad mořem. Protřelí a zdatní sjezdaři zde najdou 13 černě značených obtížných tratí v délce přesahující 20 kilometrů. Méně zkušení příznivci alpského lyžování bezesporu ocení více než 20 středně obtížných sjezdových tratí o celkové délce téměř osmdesáti kilometrů. Na ty, kteří raději volí mírné a jednoduché svahy, čeká v Kitzbühelu 20 modrých sjezdovek o celkové délce téměř 70 kilometrů. O rychlou a bezpečnou dopravu lyžařů se stará 52 pečlivě udržovaných vleků a lanovek.

Pro příznivce snowboardingu a akrobatického lyžování byly ve skiareálu okolo Kitzbühelu postaveny 2 funparky. Běžci na lyžích zase mohou vyrazit na zdejších 40 kilometrů upravovaných běžeckých stop.

Co ale Kitzbühel proslavilo po celém světě je sjezdová trať Streif. Ta se vine téměř do centra obce z nedalekého vrcholu Hahnenkamm. Každou zimní sezónu se zde koná jeden z nejobtížnějších závodů Světového poháru v alpském lyžování.

Koho lyže omrzí, může se vydat na nedaleké Černé jezero na bruslení. Na jeho zamrzlém povrchu bývá pečlivě udržován bruslařský okruh. Další alternativou je absolvování jízdy na saních na dráze v nedaleké obci Kirchberg či možnost návštěvy místního plaveckého bazénu.