Středisko Lofer

Obec Lofer je známé alpské rekreační středisko s dlouhou tradicí, výbornou gastronomií a nadstandardní kvalitou poskytovaných služeb v oblasti ubytování.

V Loferu a v obcích okolo se nalézá řada hotelů, hotýlků, penzionů a prázdninových bytů. Lofer vyhledávají pro svou dovolenou všichni ti, kdož chtějí prožít v Alpách na území Rakouska příjemných a aktivně strávených dnů volna. Říká se, že místní lyžařská střediska lyžařům umožňují jedno z nejpůsobivějších lyžování v Rakousku.

Středisko Lofer je k nalezení v Salcbursku a patří do rekreačního regionu Salzburger Saalachtal. Nalézá se ve výšce 630 metrů. Symbolem Loferu je impozantní štít Loferer Steinberg (2.513 m), který se hrdě vypíná přímo nad vesnicí.

Středisko je obklopeno pohořími Loferer Gebirge a Reither Gebirge. Ze severní strany sem zasahuje výběžek Chiemgauerských Alp a na západě pak Pass Strub. Centrem městečka protéká říčka Saalach.

Lofer ovšem není jen zimní středisko! Je ideálním místem též pro alpskou dovolenou během letních měsíců. Trekking, jízda na kole jedinečnou krajinou nebo čas strávený u průzračné vody dodají sílu na dny následující.

Cestovatele dále jistě potěší blízkost často navštěvovaných míst, jako je alpská metropole Salzburg. K dalším pak patří známé zimní středisko Zell am See, Berchtesgaden v Německu nebo vyhlášený Kitzbühel.